Neslin ve Çağatay'ın Düğün Pasta ve Cupcake Kulesi

İnsan sevdiklerine özenir özenir sonra her şey hazır olunca yorgunluktan ne fotoğraf çekebilir ne de çektiklerini bir türlü toparlayıp paylaşamaz ya, Neslin ve Çağatay'ın düğün pasta ve cupcakelerinin fotoğrafları da öyle oldu benim için. :)

Sevgili Neslin ile Beykoz Leo kurabiyeleri sayesinde tanışmıştık , sonrasında bir çok özel günü için pastalar, cupcakeler hazırladım, sayesinde bir çok tanıdığı ve sevdiğinin de mutlu günlerinde katkım oldu.

Bu işte ister istemez her müşteriniz ile aranızda bir bağ oluyor, hem mutlu günleri için keyifli bir şeyler hazırlamanın bağı hem de özel günlerinin heyecanında var olmanın tatlı bir bağı oluyor. Ama Neslin'in yeri bir ayrı bende :)

Nişan pastalarını da ben hazırlamıştım, düğün pasta ve cupcakelerini hazırlama mutluluğu da benim oldu.

Bu pasta kulesi bir de diğerlerinden bazı açılardan da farklı oldu.

Pastanın alt kısmı gerçek pasta, üst kısmı strafor olarak hazırlandı. Dilerlerse - düğün karmaşasında kurtarabildiler mi bilmiyorum ama - sonradan hatıra olarak figürleri ve maket kısmı saklayabilmeleri için. Aynı zamanda pastanın alt yüzeyinde de , kendileri için hazırlanan, davetiyelerinde vb ayrıntılarda kullandıkları kendi logolarını şeker hamuru ile çalıştım.

Bir de cupcakeler önceden hazırladığım cupcake kulelerindeki gibi tek tip çikolatalı cupcake değil. Üç lezzete ayrılmış halde. Hem akışkan çikolatalılar var, hem red velvet cupcake denilen kırmızı kadife cupcakelerden var , hem de akışkan beyaz çikolata dolgulu limon kabuğu parçacıklı vanilyalı cupcakelerden var. Dış kağıtlarını tek tip - kahverengi hazırladık ki davetliler kime hangi cupcaketen geldiğini fark etmesin, yerken aa seninki kırmızı mı, benimki çikolatalı vb muhabbetlerle keyifli anlar geçirsin. Süslemeler de aynı şekilde tek tip olmadı...

Renkler sevdiğim renkler, insanlar sevdiğim insanlar, lezzetler farklı ve keyifli olunca aşağıdaki gibi bir sonuç çıktı, benim en sevdiğim olan <3

Birlikte hep mutlu olsunlar , sağlık, sevdikleriyle dolu, çoğalarak mutluluklarını paylaşsınlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder