Atölye Şirin Fırın

Çok değil bundan birkac sene öncesine kadar hayalini bırakın aklımın ucuna bile gelmeyecek bir şeydi şu an yaşadıklarım..

Mutfak hep en sevdiğim yerdi ve insanları onlar için hazırladığım lezzetlerle mutlu etmek de hep en sevdiğim ve en mutlu olduğum şeydi.. Bir gün bu en sevdiğim şeyler birleşip işim olduğunda yeni ve kendi kendime bir maceraya başlamış olduğumdan dolayı korkularım olmuş olsa bile dünyanın en mutlu insanıydım.

Sonrasındaki süreçte zaten her şey buradaydı,sizlerleydi.. Kurabiyelerle başlayışım, cupcakeler, derken pastalarım.. Her siparişimin bende ayrı bir anısı, ayrı bir mutluluğu, ayrı bir telaşı oldu. O telaş ve heyecanım da hala her defasında devam ediyor, beni mutlu ediyor. Hazırladıktan sonraki süreç bile ilk günkü heyecanımla devam ediyor.

Herşey tam da böyle mutlu mutlu devam ederken en çok istediğim ve havalarda uçuşarak hayalini kurduğum şeylerden biri de gerçek oldu.

Karar verme süreci, mekan belirleme vb bir çok aşamadan sonra en en tatlı kısmı olan Şirin Fırın'a şirin mi şirin bir atölye hazırladık. Dolapların kulbundan, masanın altının katlarına, vitrinin modelinden, açık-kapalı tabelasının tasarımı, aradaki paravanın ayrıntısına kadar her şey için inanılmaz özendik ve çalıştık ve büyük gün geldi :)

25 Ocak yani geçen hafta cumartesi günü çok keyifli ve mutlu bir kalabalıkla yaptık açılışımızı.

Eski iş yerinden arkadaşlarım, senelerdir göremediğim sevdiklerim, okullarımdan , çocukluk arkadaşlarım, sevdiklerim, herkes ama herkes yanımdaydı, gelemeyenlerin de desteğini bilmek inanılmaz mutlu etti beni.
Hayatım boyunca unutamayacağım, inanılmaz heyecanlı, çok çok değişik bir gün geçirdim. O günkü mutluluğumu ve heyecanımı anlatacak kelime bulamıyorum.Gelen - gelemeyen, desteğini hissettiren herkese tekrar tekrar teşekkürler. İyi ki varsınız. Hepinizi çok seviyorum.

Bundan sonra artık Şirin Fırın olarak o sevdiğiniz lezzetleri atölyede hazırlayacağım.

Ataşehir, Botanik Çarşı'da yerimiz, yolunuz düşerse bir kahve içmeye ve hazırladıklarımın tadına bakmanız için beklerim mutlaka.

Açılıştan ve sonrasından bir kaç fotoğraf da paylaşmak istiyorum.   Açılış başlangıcında :)


Sevgiler

ÖzgeHiç yorum yok:

Yorum Gönder