Selin ve Can'ın Düğün Pastası

Can ve Selin çok çok sevdiğim, en yakın arkadaşlarımız..
Selin Şirin Fırın'a birlikte başladığımız ve tek başıma da olsa bu günlere gelmemin sağlayıcılarının en önemli kişisi.

Ve bu cumartesi onların 6 yıllık ilişkilerini evlenerek kutladıkları en keyifli günlerinden biriydi.. Pastalarını yapmazsam içim hiç rahat etmezdi ve aklıma geldikçe de kızardım heralde kendime.

Marjinal bir çift oldukları için düğünleri de çok değişik ve eğlenceliydi, hayatımda gittiğim en eğlenceli düğündü kesinlikle.. Bir oyunda tanıştıkları için The Point Hotel'in bünyesindeki The Game de oldu düğünleri. Masalarda oturup fotoğraf çektirmek için gelinle damatın gelmesini beklemek yerine karaoke odasında şarkılar söyleyip, wii ile tenis oynayıp, çeşitli oyunları gelin ve damatla oynayarak eğlendik. Onları da böyle mutlu ve eğlenirken eğlencelerine ortak olarak mutlu olmak da ayrı bir keyif oldu.

Gelelim pastalarına..

Selin inanılmaz yetenekli ve zaten güzel sanatlar mezunu bir heykeltraş. Gelin bu kadar yetenekli olunca nikah için hazırladıkları hatıralıklardan nikah kurabiyelerine kadar herşeyi kendi hazırlamış. Kurabiyeler star warslu olacak bilgisini aldıktan sonra benim de aklımda hiç izlememiş ve anlamıyor olsam da star wars temalı olabilecek bir pasta hazırlamak vardı. Gerçi the game i ilk duyduğumda pacmanli bir pasta hazırlayayım diye düşünsem de Star Wars kurabiyeleri aklımdaki herşeyi değiştirdi.

Öğlen nikahlarında da değişik ve keyifli gelin-damat kıyafetlerini görünce de Selin'i gelinliğinin yapabildiğim kadar birebir aynısı ile yapmak istedim, kafalarında da siyah şapkalarıyla..
Böyle keyifli bir pasta çıktı ortaya. Bu pastanın benim için ayrı bir özelliği de var, hazırladığım ilk 100 kişilik üzerindeki bir pasta. Normalde genelde 100 kişi üzerinde olunca cupcake kulesi tercih ediliyordu ama bu pastayla 3 katlı düğün pastamı da hazırlamış oldum.

Çok çok keyifliydi herşey, pasta da çok beğenildi. Gelin ve damat kadar mutlu bir gece geçirdim.

Şimdiye kadarki mutluluğunuzdan çok daha mutlu bir hayatınız olsun birlikte.
Çok seviyorum sizi.

Özge

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder