Yakacık Çocuk Yuvası Gelincikler Grubu - Kuşlu Doğum Günü Pastası

Takip edenler biliyordur, yakacıktaki aile ve sosyal politikalar bakanlığına bağlı hatice abbas halim çocuk yuvası  ile bir bağımız var..

İlk kurabiyelerimi,yılbaşı kutlamaları için ve daha öncesinde de pastalarımı oradaki kızlar için hazırlamıştım daha önceden.. Çocukları , özellikle de kız çocuklarını mutlu etmek inanılmaz mutlu ediyor beni, oradaki kızların da kurabiyelerimi tadıp onlar için süslediğim pastalarımı mutlulukla yediklerini bilmek çok çok daha mutlu ediyor.

Gazetelerde okumuşsunuzdur belki; yakın bir tarihte çocuk esirgeme kurumlarındaki kız-erkek karışık eğitimin ortadan kaldırılması planlandı ve yakacıktaki yuvanın da erkek yuvası olması kararlaştırılmış.Şimdiye kadar evleri, kaldıkları binalar zaten ayrı ayrıydı doğal olarak ama okulda yine tamamen doğal olarak kızlar erkekler bir aradaydı bildiğim kadarıyla, bahçede de tabiki de bir aradalar yine gayet doğal, normal insan ilişkileri açısından..

Yeni durum uygulamaya geçerse kızlar gideceği için açıkçası üzüldüğümden çok da fazla ayrıntılı yazmak istemiyorum fakat birbirlerinin kardeşleri gibiler şu anda, onların birbirlerinden ayrılacaklarını düşünmek ve uzak akraba vb aile yanına gönderilecekleri (yeni bir yuva yerine) beni daha da üzmekte..

Hiç üzülmesinler,bir umut belki de yuvadan ayrılmama gibi mutlu edici bir ihtimalin olması ve yuvadaki kızlardan ikisinin de doğum günü olması nedeniyle onlar için bir pasta hazırladım ve kutlamaya gittik. Çok da tatlı bir eğlence oldu. Çok çok fotoğraflar çektik ama burada paylaşmam ne kadar sağlıklı olur, onlar bunu ister mi bilemediğimden en azından birini paylaşmak istedim sizinle.






Şimdiye kadarki üzüntüleri tamamen ortadan kalksın, hayatları boyunca hepimizden mutlu ve sağlıklı hayatları olsun istiyorum ve diliyorum..

Hepsini çok seviyorum. Herşeyimizsiniz kızlar :)



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder