Düğün Pasta & Cupcake Kulesi

Önceki iki yazımda da bahsetmiştim, takip edenler hatırlayacaktır, 4 Mayıs benim için çok önemli bir gündü..

Hayatım boyunca sanırım en çok çalıştığım bir iki hafta geçirdim öncesinde.. Planlı, programlı, gece-gündüz çalışıp aradaki siparişlerimi de atlamadan gayet güzel kalktım bu işin altından :)

Toplamda 560 cupcake, 3 pasta teslim ettim o gün ama öncesindeki günlerde de boş durmadım hiç tabiki..

Çok keyifli bir maraton gibiydi benim için ve her biriyle ayrı ayrı ilgilenip, özene özene hazırladığım çok sevimli şeyler çıkarmış oldum ortaya.. Çalışırken ayrı ama herşey bittikten sonraki keyif inanılmaz güzel, anlatamayacağım bir duyguydu..

Bu da 4 Mayıs'ın ilk düğünü olan Sena ve Barış'ın düğünleri için hazırladığım pasta & cupcake kulesi..

Sena ve Barış ile ilk buluştuğumuz an zaten çok sevdim onları, davetiyeleri uğur böcekliydi, sonrasında öyle mi yaptırsak diye kararsız kalıp bana bıraktılar ama ben uğur böceği fikrini de duyduğum an çok sevmiştim ve kafamda canlandırmıştım direkt.

Pastada kendi figürlerinin yanında köpekleri de olsun istiyorlardı, bu mutlu günlerinde onları da pastalarında görmek istiyorlardı ve çok da tatlı oldular pastada :)

Pasta & cupcake kulesini düğün mekanlarına kurmaya gittiğimizde çalışanlar genelde ilk şaşırıyor biraz.. Servis olmayacak mı, çatal bıçak koymayacak mıyız, şimdi maket pasta götürülmeyecek mi, üstteki pastayı mı kesecekler gibi sorularla karşılaşıyoruz ve tuhaf bir şekilde çok mutlu ediyor beni bu soruları tek tek yanıtlamak :) Kurulumda da benzer soruları yanıtlayıp ve bitmiş halini de orada gördükten sonra ayrıldık mekandan.

Ben size evde çektiğim fotoğrafını ekleyebiliyorum, normalde 250 cupcake hazırladım fakat burada daha azı var, mekanda kurulduğunda alttaki masa doluyor tabi ve çok daha güzel bir görüntü elde ediliyor..

Davetlilerin tabaklarına servis edildiğinde de herkesin kendine özel süslü bir pastası olmuş oluyor ve açıkçası dilimlenmiş pastadan daha güzel görünüp insanları daha mutlu etmesinin yanında ortasındaki akışkan çikolata dolgusu da beni dilim pastadan daha çok heycanlandırıyor..


Sena ve Barış'a hayatları boyunca mutluluklar diliyorum, cupcakelerindeki uğur böcekleri hayatları boyunca yalnız bırakmasın onları, şans hep yanlarında olsun..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder