Tarçınlı Zencefilli Yeni Yıl Partisi Kurabiyeleri

2012 benim için sürprizlerle dolu, inanılmaz değişik bir yıl oldu. İşimden ayrılıp Şirin Fırın'a yoğunlaşmam ve sizler için çalışmam, taşınmamız, ailemizdeki sürprizler..En dolu dolu yaşadığım yıllardan biriydi diyebilirim.. Sizin için de öyle mutlu ve dolu dolu geçmiştir umarım.

Bu senenin son gününde de yine her zamanki gibi paylaşmakta geç kaldığım yeni yıl partileri için hazırladığım pasta, kurabiye ve cupcakeleri paylaşacacağım toplu bir post yazmak istedim ama sonra vaz geçip tek tek paylaşayım dedim :))

İlki yazım Melike'nin kurabiyeleri olsun..

Sevgili Melike'nin evinde düzenlediği yeni yıl partisi için hazırladığım, masada ortada yılbaşı ağacına süsler asılmış şekilde dursun istedik kurabiyeleri. Ağaç şeklinde değil de servis ortasında, keyifli bir görünüm yaratması açısından düz bir askılığa asılacak şekilde kurabiyeler hazırladım, uçlarından kurdela geçirip astık ve çok şık oldular bence. Ben Melike'ye ulaşmadan, kurabiyeler bendeyken bir de altlarına yılbası süsü koyup çektim fotoğraflarını..

Bu kurabiyelerin kurdela geçirmek için minik kalp deliklerinin olmasının yanı sıra bir de tarçınlı ve zencefilli yeni yıl kurabiyesi olma özelliği var aynı zamanda. Her zamanki kurabiyelerimden farklı bir lezzete sahipler.
Yiyenlere afiyet olsun ve hepinizin kurabiyeler kadar tatlı bir yılı olsun 2013. 2012 'den de güzel, şeker mi şeker, şirin mi şirin bir yıl geçirmeniz dileğiyle.

Hepinizi çok seviyorum.

Mutlu yıllar

Özge :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme