Ahududulu Pankek Pastası

Pankekten pasta mı olur yahu dediğinizi duyar gibiyim. Benim aklımın ucuna bile gelmemişti kitapta görene kadar ama gördüğüm andan beri de yapmak için can atıyordum. Bu haftasonu frambuazlarımı da alıp işe koyuldum.

Pastanın isminde pankek geçse de fark ettim ki tarif krep tarifi. İlk defa yapacağım için de düzeni bozmayayım dedim böyle devam ettim ama siz yapacaksanız tek kişilik boyutlarda 6 pankekle yapın derim. 

Bu defa yardımcım bile vardı mutfakta. Karışımlar benden, krepleri tavada pişirmek Yaman'dan dı. Çok da eğlendik.

6 tane krepi başarı ile pişirdikten sonra hepsi aynı boyda olsun diye kesmek gerekiyor. Benim o büyüklükte yuvarlak bir kalıbım olmadığı için kahvaltı tabaklarımızdan birini yuvarlak kalıp olarak kabul edip kreplerin üzerine tek tek ters bir şekilde koyup kenarlarını kestim.

Krep yerine pankek ile yapın dememin sebebi kreplerin ince oluşu. Kremayı aralara ne kadar bol koyarsanız koyun üzerine yeni bir krep katını koyduğunuzda arada ezilip inceliyor. Bu nedenle kenarlardan kestiğim krep parçalarını destek olarak aralara koydum ben. Pankekle yaparsanız buna hiç gerek kalmayacaktır.

Kreması için ara katlara ahududuları minik minik doğrayıp kremaya katıp karıştırıp yaptım, üzeri sade.

Öyle pratik ve tadı öyle güzel ki, ben her zamanki gibi yerken kendimden geçtim :)

Yine yaptığınız an yemenizi tavsiye edeceğim bir pasta, beklediği zaman tadı değişiyor..
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder